Ministranci

Spotkania ministrantów i kandydatów na ministrantów odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00. Spotkania lektorów odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej.

O parafii...

Parafia erygowana
15.10.1983

Wieczysta adoracja:
29 października

Liczba mieszkańców
5391

 

Terytorium

ul. Akacjowa

ul. Artyleryjska

ul. Bema

ul. Chabrowa

ul. Chociszewskiego

ul. Dożynkowa (31-62)

ul. Fredry

ul. Dworcowa

ul. Grota Roweckiego

Al. Jana Pawła II (4)

ul. Kanałowa

ul. Kosynierów

ul. Kręta

ul. Kasprowicza

ul. Klonowicza

Al. Krasińskiego

ul. Lipowa

ul. Łąkowa

ul. 1 Maja (1-13)

ul. Marcinkowskiego (6-11)

ul. Matejki

pl. Metziga

ul. Nowy Rynek

ul. Obrońców Lwowa

ul. Ogrodowa

ul. Okrężna (10, 15, 17)

ul. Pancernych

ul. Polna

ul. Poplińskiego

ul. Przemysłowa

ul. Powstańców Śląskich

ul. Przeciwlotników

ul. Różana

ul. Racławicka

ul. Saperska

ul. Sienkiewicza

ul. Skryta

ul. Słowiańska (28-52,  35-63)

ul. Sokoła

ul. Starozamkowa

ul. Strzelecka

ul. Skarbowa

ul. Świętokrzyska

ul. Tama Kolejowa

ul. Ułańska

ul. Usługowa

ul. Żołnierska

Grafika losowa


PDF Drukuj Email

NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNII ŚWIĘTEJ

We wczesnym chrześcijaństwie (około II w n.e.) wierni po celebracji Eucharystii często zabierali Ciało Pańskie do domu dla chorych. Przez wiele lat obrzęd ten był praktykowany. Około X wieku zaczęto udzielać Komunii Świętej wyłącznie do ust, jako doskonalszą formę przyjmowania. Przyjmuje się, że od IX wieku Kościół odszedł też od możliwości udzielania a nawet dotykania Komunii Świętej przez osoby świeckie.  Po Soborze Watykańskim II przywrócono możliwość powoływania osób świeckich udzielających Komunii w sytuacjach nadzwyczajnych. 2 Maja 1990 roku Episkopat Polski wprowadził funkcję nadzwyczajnych szafarzy komunii na terenie Polski. W Archidiecezji Poznańskiej nadzwyczajni szafarze zostali powołani dekretem arcybiskupa metropolity poznańskiego 1 kwietnia 1999 roku. Głównym zadaniem nadzwyczajnych szafarzy jest regularne zanoszenie Najświętszego Sakramentu chorym. Dzięki istnieniu i powołaniu do służby szafarzy, pobożni wierni, którzy ze względu na chorobę lub podeszły wiek nie mogą chodzić do kościoła mają możliwość przyjmowania Komunii Świętej w domu w każdą niedzielę. Obecnie w naszej parafii posługę pełni czterech szafarzy. W każdą niedzielę (za wyjątkiem niedziel przypadających po pierwszej sobocie miesiąca) oraz w Święta Zmartwychwstania Pańskiego i Bożego Narodzenia po Mszy Świętej o godzinie 9.00 zanoszą Ciało Chrystusa chętnym chorym i osobom starszym z naszej parafii. Liczba chorych, których regularnie odwiedzają szafarze wynosi około 18 osób. Osoby chore, chętne do przyjmowania Komunii Świętej prosimy zgłaszać w biurze parafialnym lub w niedziele w zakrystii bezpośrednio przed Mszą Świętą o g. 9.00. 

 

Msze św. i nabożeństwa

w niedziele:

godz. 7.00

godz. 9.00

godz. 10.45

godz. 12.00

 

godz. 15.45

(tylko w Wielkim Poście)

 

godz. 19.00

 

w dni powszednie:

godz. 7.00

godz. 18.30

 

W miesiącach zimowych Msze święte poranne we wszystkie dni powszednie oraz Msze święte o godz. 18.30 w poniedziałki, wtorki i czwartki są celebrowane w kaplicy (lewe drzwi na wschodniej ścianie kościoła).

 

W Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa dla dzieci

piątek, godz. 17.00

Droga Krzyżowa dla dorosłych

piątek, godz. 18.00

Gorzkie Żale

niedziela, godz. 15.00

po nabożeństwie Msza św o godz. 15.45

 

Nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
Środa, godz. 18.30

Nowenna do Świętego Krzyża
Piątek, godz. 18.30

Adoracja
Najświętszego Sakramentu
I Czwartek Miesiąca godz. 17.30

Różaniec i Msza  św. za zmarłych
z Wymienianek Rocznych g. 18.00

12 lipca, 9 sierpnia, 13 września,
11 październikaRadio Emaus
Leszno 90,2 FM

Biuro parafialne

BIURO PARAFIALNE

jest czynne w następujących godzinach:


Poniedziałek godz. 10.00 - 12.00
Wtorek
godz. 16.00 - 18.00
Środa
godz. 10.00 - 12.00
Czwartek godz. 16.00 - 18.00
Piątek
godz. 10.00 - 12.00


Sobota - Biuro nieczynne


tel. (65) 529-91-56

Sakrament małżeństwa

Poradnia Rodzinna

poniedziałek, godz. 17.00
tel. 601-683-338

Caritas Parafialna

Punkt wydawania odzieży
czwartek, g. 10.00-12.00