Ministranci

O parafii...

Parafia erygowana
15.10.1983

Wieczysta adoracja:
29 października

Liczba mieszkańców
5391

Terytorium
1 Maja (1-13), Akacjowa,
Al. Jana Pawła II (4), Al. Krasińskiego, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Dożynkowa (31-62), Fredry, Dworcowa, Grota Roweckiego, Kanałowa, Kosynierów, Kręta, Kasprowicza, Klonowicza, Lipowa, Łąkowa, Marcinkowskiego (6-11), Matejki, Nowy Rynek, Pl. Jana Metziga, Obrońców Lwowa, Ogrodowa,
Okrężna (10, 15, 17), Pancernych, Polna, Poplińskiego, Przemysłowa, 
Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Różana, Racławicka, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Słowiańska (28-52, 35-63), Sokoła, Starozamkowa, Strzelecka, Skarbowa, Świętokrzyska, Tama Kolejowa, Ułańska, Usługowa, Żołnierska

Grafika losowa


Intencje mszalne
09-16.12.2018 PDF Drukuj Email

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU  9 grudnia

07.00

Za Parafian

09.00

za śp. Ludwika Chudzińskiego (22 r. śmierci)

10.45

za śp. Jana, Władysławę, Ryszarda Szerment, Elżbietę Walenciak, Cecylię i Czesława Nowak

12.00

za śp. Józefa Jakimowicza, Genowefę Sucharzewską i za zmarłych z rodziny

19.00

za śp. Katarzynę, Macieja, Mariannę, Bernarda Ślęzak, Helenę i Stanisława Łuczak i za zmarłych z rodz.

 

PONIEDZIAŁEK  10 grudnia

07.00

za śp. Jana Norkiewicz, Stanisława i Mariannę Norkiewicz, Leokadię i Wawrzyna Ratajczak

17.00

za śp. Leokadię, Czesława i za zmarłych z rodziny Laurentowicz

18.30

za śp. Liliannę Siniecką, Teresę i Jana Sinieckich

 

WTOREK  11 grudnia

07.00

za śp. za śp. Teresę Kaczor

17.00

za śp. ks. kan. Bolesława Bugzela, ks. kan. Stanisława Kaczmarka i ks. Mieczysława Kaczmarzyka –
od Żywego Różańca, Straży Honorowej, Parafialnej Caritas i Klubu Inteligencji Katolickiej

18.30

za śp. Alfredę i Ryszarda Stypułkowskich, Barbarę Ratajczak i Zofię Orłowską

 

ŚRODA  12 grudnia

07.00

za śp. Marka Walkowiaka – od mamy

17.00

za śp. Antoniego (4 r. śmierci) i Wandę Witkowskich

18.30

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

za śp. Ryszarda, Helenę, Franciszka,  Zygmunta Rosłoń i za zmarłych z rodziny

za śp. Irenę Ratajczak – od Haliny Runk, Marioli i Elwiry

za śp. Andrzeja Frąckowiak – od rodzin: Krakowskich i Ludwiczaków z Krotoszyna

za śp. Pelagię i Alksandra  Andrzejeszczak, Marię, Wacława i Ryszarda Szturo, Natalię Siekanowicz

 

CZWARTEK  13 grudnia –  św. Łucji

07.00

Za Parafian

17.00

za śp. Łucję Poprawa

18.30

Za zmarłych polecanych w rocznych wymieniankach

 

PIĄTEK  14 grudnia – św. Jana od Krzyża

07.00

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe rozwiązanie dla Natalki

17.00

za śp. Marię Gościniak – od wnuczki Iwony z rodziną

18.30

Nowenna do Krzyża Świętego:

za śp. Mariannę Żurek (23 r. śmierci) i za zmarłych z rodzin: Żurków i Kochanków

za śp. Irenę Ratajczak – od Żywego Różańca

za śp. Szymona Niedzielę (6 r. śmierci)

 

SOBOTA  15 grudnia

07.00

za śp. Marka Walkowiaka – od siostry z rodziną

18.30

za śp. Janinę Marczuk – od kuzynki Krystyny z mężem

18.30

Dziękczynna z prośbą o całkowite uzdrowienie z choroby nowotworowej dla Kasi

 

III NIEDZIELA  ADWENTU  16 grudnia

07.00

za śp. Antoniego Kozłowskiego (16 r. śmierci) i za zmarłych z rodziny

09.00

za śp. Kazimierza Jankowiaka (3 r. śmierci) i za zmarłych z rodzin: Jankowiaków i Gzylów

10.45

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dar zdrowia i opiekę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych dla ks. Tomasza Sage SDB z okazji imienin – o pracowników parafii

12.00

za śp. Joannę, Stanisława i Marię Fogt i za zmarłych z rodzin: Fogtów i Juszczaków

19.00

za śp. Waldemara Wójtowicza – od Kamili i Przemysława

 
16-23.12.2018 PDF Drukuj Email

III NIEDZIELA  ADWENTU  16 grudnia

07.00

za śp. Antoniego Kozłowskiego (16 r. śmierci) i za zmarłych z rodziny

09.00

za śp. Kazimierza Jankowiaka (3 r. śmierci) i za zmarłych z rodzin: Jankowiaków i Gzylów

10.45

Za Parafian

12.00

za śp. Joannę, Stanisława i Marię Fogt i za zmarłych z rodzin: Fogtów i Juszczaków

19.00

za śp. Waldemara Wójtowicza – od Kamili i Przemysława

 

 

PONIEDZIAŁEK  17 grudnia

08.00

za śp. Barbarę Kamela

17.00

za śp. Marię Gościniak – od córki Ireny

18.30

za śp. Waldemara Wójtowicza – od córki Alicji z mężem

 

WTOREK  18 grudnia

08.00

za śp. Beatę i Krystynę

17.00

za śp. Krystynę i Jana Bajer

18.30

za śp. Włodzimierza Onacik

 

ŚRODA  19 grudnia

07.00

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i dar zdrowia dla Marii i Jana

17.00

za śp. Władysławę, Stanisława i za zmarłych z rodziny Alwinów

18.30

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

za śp. Małgorzatę Sterna, Krystynę i Bogdana Klecha i za zmarłych z rodziny

za śp. Romana (12 r. śmierci), Władysławę i Stanisława Owczarczak, Julianna i Czesław Górczak
i za zmarłych z rodziny

za śp. Janinę i Henryka Pryczak – od syna Wojciecha i córki Marii z rodzinami

 

CZWARTEK  20 grudnia

07.00

za śp. Jakuba oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

17.00

za śp. Barbarę Król – od syna Radosława z rodziną

18.30

Dziękczynna z prośbą o wewnętrzne uzdrowienie duszy i ciał oraz dary Ducha Świętego dla jego czcicieli

 

PIĄTEK  21 grudnia

07.00

za śp. Annę Norkiewicz – od córek z rodzinami

17.00

za śp. Jerzego Gościniaka (26 r. śmierci) i za Marię Pernak

18.30

Nowenna do Krzyża Świętego:

za śp. Kazimierza Mikołajczyka – od rodziny Okoniewskich

za śp. Andrzeja Frąckiowiaka – od kuzynki Danuty z rodziną z Piasków

za śp. Marię Toboła – od dzieci z rodzinami

 

SOBOTA  22 grudnia

07.00

za śp. Piotra Szocika – od kuzyna Marka z rodziną

18.30

za śp. Walentego (11 r. śmierci) i Annę Komisarek

18.30

za śp. Stanisława Rękoś (2 r. śmierci)

 

IV NIEDZIELA  ADWENTU  23 grudnia

07.00

za śp. Annę Michalczak – od siostry z rodziną

09.00

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dar zdrowia i potrzebne łaski dla pana organisty
Zenona Rychlińskiego z okazji imienin

10.45

Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dar zdrowia i opiekę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych dla ks. Tomasza Sage SDB z okazji imienin – od pracowników parafii

12.00

za śp. Franciszkę Zaczkowską (4 r. śmierci), Aleksandra i Danutę Zaczkowskich, Jana Michalika
i za zmarłych z rodzin: Mazur i Kornaga

19.00

za śp. Piotra Kapałę i za zmarłych z rodziny

 


Biuro parafialne

Biuro parafialne

tel. (65) 529-91-56

Czynne:

Poniedziałek w godz. 10.00 - 12.00
Wtorek
od godz. 17.00
Środa
od godz. 17.00
Czwartek w godz. 10.00 - 12.00
Piątek
w godz. 10.00 - 12.00

Sobota - Biuro nieczynne

Msze św. i nabożeństwa

w dni powszednie:
godz. 7.00, 18.30

w Niedziele:
godz. 7.00, 9.00, 10.45, 12.00, 19.00

Nabożeństwo do Ducha Świętego
2 Poniedziałek miesiąca, godz. 18.30


Nowenna do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy
Środa, godz. 18.30

Nowenna do Świętego Krzyża
Piątek, godz. 18.30

Adoracja
Najświętszego Sakramentu
I Czwartek Miesiąca godz. 17,30

Różaniec i Msza  św. za zmarłych
z Wymienianek Rocznych g. 18,00

12 lipca, 9 sierpnia, 13 września,
11 października



Radio Emaus
Leszno 90,2 FM

Sakrament małżeństwa

Poradnia Rodzinna
Środa, godz. 17,00
tel. 601-683-338

Katecheza przedślubna
16 - 21 lipca
w Parafii św. Kazimierza
o godz. 19.00 w kościele

Caritas Parafialna

Punkt wydawania odzieży
czwartek, g. 10.00-12.00


Punkt wydawania posiłków
codziennie, g. 12,30-14,00
z wyjątkiem:
Nowy Rok, Wielkanoc
Wszystkich Świętych
Wigilia i Boże Narodzenie